Melike Şahin'den iptal edilen 'konser' açıklaması: Hedef tahtasına konuldum

Şarkıcı Melike Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir konsere rüzgar nedeniyle çıkmamasına yönelik eleştirilere yanıt verdi. 'Böyle bir skandalla anıldığım için çok kötü hissediyorum' diyen Şahin, hedef tahtasına oturtulduğunu ifade etti, öğretmenlerden özür diledi.
Melike Şahin'den iptal edilen
2023-12-05 17:27:29   Güncelleme: 2023-12-05 17:27:29    

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı, öğretmenler için cumartesi günü Artİstanbul Feshane’de Melike Şahin konseri organize etti. Öğretmenler, konserin yapılacağı alana uzun kuyruklarda bekledikten sonra girdi ve koser alanında beklerken iptal haberi geldi.

Şahin 'ortak bir karar' diyerek duyurduğu iptal için rüzgarı gerekçe gösterdi. Daha sonra İBB Kültür’den yapılan açıklamada Şahin’in 'rüzgar' iddiası yalanlandı ve 'Saatlerdir rüzgar sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz çabaya ve verdiğimiz güvenceye rağmen Melike Şahin’in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorundayız' denildi.

Melike Şahin, yaşanan tartışmaların ardından Instagram hesabı üzerinden bir video yayımlayarak olayı kendi tarafından anlattı.

Şahin videoda şu ifadeleri kullandı:

'Cumartesi akşamı yaşanan rezaletle ilgi ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Çünkü hem bir özür borcum var hem de çok büyük bir haksızlığa uğradım. Bunu benim ağzımdan da dinlemenizi isterim. Öncelikle o akşam alana gelen binlerce öğretmenimizden çok çok özür dilerim. Öyle ya da böyle onun hatası bunun hatası… Evet benimle hiç ilgisi yok ama sonuçta benim konserimdi ve siz bu rezaleti yaşamak zorunda kaldınız. Tüm samimiyetimle söylüyorum çok özür dilerim.

'Hem bizim, hem dinleyicilerin can güvenliği yoktu'

Ama size yansıtıldığı gibi ‘rüzgar esti sahneye’ çıkmadı gibi bir şey yok. Sahnenin sağında ve solundaki led ekranlar, hoparleörler, enstrümanlar… Rüzgar vurduğu zaman bunların uçtuğu ve hepsinin sallandığı… Can güvenliğinin olmadığı bir durum vardı. Sadece bizim açımızdan değil, dinleyicilerden bundan zarar görebilirdi. Herhangi birisinin üzerine yıkılabilirdi.

Gün boyunca ekibim can güvenliği temalı bir iletişim tutturmaya çalışmışken karşı tarafın tepkisi, yaptığı açıklama gerçekten beni çok şaşırttı ve üzdü. Ben resmen hedef tahtasına konuldum. Hakkımda karalama kampanyası başlatıldı. Benim bu konuyla alakam bile yok. Hakikaten o açıklamayı o üslupla yazan kişiye gerçekten teessüf ederim. Bu konuda ben çok konuşurum ama bir yerde kendimi durdurmaya çalışıyorum.

'İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum'

Yani sizin anladığınız gibi bir şımarıkça bir sebepten konsere çıkmadım gibi bir durum yok. Olamaz zaten böyle bir şey. Biz sabah bayram günü gibi yaşasın bir bugün konsere çıkacağız diye dört dönüyoruz. Biz de çok üzülüyoruz. Zaten günlerdir moralim yerlerde. Dinleyenlerimden çok özür diliyorum. İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum. Bu kadar emekle özveriyle işlemişim örmüşüm büyütmüşüm kariyerimi. Gerçekten çok utanç verici bir akşam yaşandı. Telafi yollarımızı buluruz atlatırız. Çok üzgün olduğumu belirtmek istedim. Geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim. Çok üzgünüm.'

Ne olmuştu?

İstanbul’daki öğretmenler için dün Artİstanbul Feshane’de düzenlenmesi planlanan Melike Şahin konseri iptal edilmişti.

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 'Saatlerdir rüzgar sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz çabaya ve verdiğimiz güvenceye rağmen Melike Şahin’in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorundayız' denilmişti.

Açıklamada, 'Talepleriniz doğrultusunda başka bir sanatçıyla sizlerle birlikte olacağız. Sizlerden çok özür diliyoruz' ifadelerine yer verilmişti.

Şahin ise Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde Yılın En İyi Kadın Şarkıcı Ödülü'nü alırken konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

'Konu hiç ortada kalmadı. Benim şirketim de güzel bir açıklama yaptı. (İBB) Kimseyi ikna etmekle ilgili benim şu anda söyleyecek bir şeyim yok. Sadece oraya gelen insanlara çok ayıp oldu. Hiç benimle bağımsız, alakası olmayan bir sebepten mağdur oldular. O yüzden çok üzüldüm. Benimle hiç ilgisi yok sadece o süreç çok yanlış yönetildi. Telafisi olur tabii, bunlar geçici kırgınlıklar hiçbir şey olmaz. Bizim kıymetlilerimiz öğretmenler, zaten o yüzden ekstra üzüldüm. Halbuki benimle hiçbir alakası olmayan bir talihsizlik oldu, ben onların gönlünü alırım.'

Vehaber Menu