Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz ile bu akşam saatlerinde Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin, gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin, yarın öğle saatlerinden sonra Kırşehir, Aksaray ve Karaman çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı
2022-12-01 10:16:32   Güncelleme: 2022-12-01 10:16:32    

Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, bu akşam saatlerinde Erzurum, Erzincan, Kars ve Ağrı'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bu akşam saatlerinden itibaren Antalya'nın doğusu ile Mersin'in batı kesimlerinde, yarın Kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Vehaber Menu
Meteoroloji'den İstanbullulara: Evinizden çıkmayın Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen kar yağışının etkisini artıracağını belirterek İstanbullulara 'Evinizde oturun' çağrısı yaptı. AKOM'dan İstanbul'a fırtına ve kar uyarısı Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, pazar günü sabah saatlerinden itibaren soğuk havanın etkisine girecek İstanbul'da, Perşembe gününe kadar aralıklarla kar yağışı beklendiği belirtildi. Bursa'da mercek bulutu görüldü Bursa'nın Kestel, Gürsu, Yıldırım, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinden görülebilen ve yaklaşık 1 saat bozulmadan kalan bulut, görenlerin ilgisini çekti. Meteoroloji'den 41 ile sis uyarısı: Göz gözü görmeyecek Meteoroloji 28 Aralık hava durumu raporunu yayımladı. Yeni rapora göre yurt genelinde etkili olan sağanak ve kar yağışı yerini güneş bırakıyor. Ancak 41 il sis ve pus hadisesi uyarısı geldi. Meteorolojiden kar yağışı uyarısı: Pazar günü başlayacak, birçok ilde etkili olacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Pazar gününden itibaren İç Anadolu Bölgesi'nde başlayacak olan kar yağışı hafta başı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da da etkili olacak. Meteoroloji'den 22 il için kar uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü başlayacak olan kar yağışının 22 ilde etkisini göstereceğini belirterek, uyarıda bulundu.   Meteoroloji'den Karadeniz'e kuvvetli sağanak, Marmara'ya kar yağışı uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 20 Aralık 2022 Salı gününe ilişkin hava durumu raporunu yayımladı. Çok sayıda il için kar yağışı ve kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapılırken hava sıcaklığı mevsim normalleri altında seyredecek. Yarından itibaren hava sıcaklığı düşüyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle hava sıcaklığının düşeceğini açıkladı. Yapılan açıklamada, soğuk havayla birlikte Marmara’nın doğusu, Karadeniz’in ve İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının görülmesi beklendiği, ulaşımda olabilecek aksamalara karşı vatandaşların tedbirli olmaları uyarısı yapıldı. Meteoroloji: Sıcaklıklar 20 derece birden düşecek Meteoroloji'de yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul ve çevre illerinde etkili olan ilkbahar havaları artık yerini sağanak yağış ve rüzgara bırakacak. Uzmanlar ise Trakya'dan yurda giriş yapacak olan soğuk hava dalgası ile birlikte sıcaklığın bugünden Pazartesi gününe kadar 20 derece birden düşeceğini belirterek vatandaşlara hazırlıklı olmaları uyarısında bulundu. Meteoroloji'den 15 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.