Nagehan Alçı, Afganistan'a gitmek için yola çıktığını açıkladı

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Taliban yönetimindeki Afganistan'a doğru yola çıktığını duyurdu.
Nagehan Alçı, Afganistan'a gitmek için yola çıktığını açıkladı
2021-09-14 13:10:01   Güncelleme: 2021-09-14 13:10:01    

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, 'Kabil yollarında' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine 'Saatim sabah saat 06.03’ü gösteriyor. İstanbul’dan çok uzaklardayım. Gece henüz ağarmamışken bindiğim arabada tarihe tanıklık etmeye gidiyorum. Günler süren hazırlığın ardından Pazar akşamı beni çok heyecanlandıran bir yola çıktım. Kameraman arkadaşım Özgür Balaban ile birlikte İslamabad’a uçtuk. Buradan hedef Kabil' diye başladı.
Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy'un da günlerce buradan yayın yaptığını hatırlatan Alçı, 'Şimdi ben de Kabil’de yeni hükümetle birlikte değişenleri, kadın gözüyle bu korkuyla bakılan coğrafyadaki yaşamı ve yol hikayelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Pazartesi sabah çok erken saatlerde Pakistan’ın başkenti İslamabad’a vardık. Bildiğiniz gibi Kabil uluslararası uçuşlara halen kapalı. Afganistan’a ulaşım sadece karayolu ile mümkün' diye yazdı. Alçı, şöyle devam etti:
'BM’nin insani yardım uçakları zaman zaman kalkıyor bu uçaklara çok yüksek ücretlere yolcu da alındığı iddia ediliyor ancak konfirme edilmiş bir bilgi değil bu. Kısacası tek somut alternatif araçla sınırı geçmek.