facebook twitter whatsapp

Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı

Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan ile soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hacı İsrafil S., adliyeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü'nde 4'er saat ifade veren şüphelilerin kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmediklerini söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerin 'Suç örgütüne üye olmak' suçlamasıyla adliyeye sevk edildiği belirtildi. Şüphelilerin el konan cep telefonlarıyla ilgili incelemenin sürdüğü öğrenildi.
Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı
2023-11-16 15:07:55   Güncelleme: 2023-11-16 15:07:55    

Gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri de ortaya çıktı. Nihal ve Bahar Candan'a lüks restoranlarda yapılan yemekli tanıtımlar ve tutuklu bulunan çete lideri Onur Apaydın'la ilişki bağları soruldu. Candan kardeşler suçlamaları kabul etmedi.

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırılması; ‘Suç Örgütüne Üye Olma’ ve ‘Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama’ suçlarından gözaltına alındı. Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, bu soruşturma kapsamında Kars’tan gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen İsrafil S. ile birlikte Candan kardeşlerin de Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde ifadeleri alındı.

Gerçek adını bilmiyormuş

Nihal ve Bahar Candan’a, Mayıs 2023’de düzenlenen operasyonda tutuklanan dolandırıcılık çetesinin lideri Onur Apaydın’la ilişkileri soruldu. Onur Apaydın’ın çok eski erkek arkadaşı olduğunu belirten Nihal Candan, onunla uzun süre önce ayrıldığını belirtti. Onur Apaydın’ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini anlatan Nihal Candan, onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını ve bu uzaklaştırma kararını aldırdıktan sonra gerçek adının Onur Apaydın olduğunu öğrendiğini söyledi.

Tuzak lüks tanıtım yemekleri

Dolandırıcılık çetesine yönelik yapılan çalışmalarda, çetenin kişileri tuzağa düşürmek için lüks restoranlarda yemekli tanıtım yaptıkları ortaya çıkmıştı. Bu yemekli tanıtımlarda da, Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin yer aldığı belirtilmişti. Nihal Candan, o dönem Onur Apaydın’ın erkek arkadaşı olduğu için, erkek arkadaşıyla yemekli mekanlara veya gece kulübüne gittiğini ama bir dolandırıcılık organizasyonun içinde yer almadığını belirtti. Bahar Candan da bahsedilen restoranlara birçok ünlü ismin gittiğini ifadesinde belirtti.

Vehaber Menu
nihal candan nihal candan bahar candan bahar candan onur apaydın onur apaydın