Nöbetçi eczaneler gece yarısından sonra kepenk indirecek!

Nöbetçi eczaneler gece yarısından sonra kepenk arkasından hizmet verecek.
Nöbetçi eczaneler gece yarısından sonra kepenk indirecek!
2020-08-11 06:40:55   Güncelleme: 2021-09-05 00:13:37    

İstanbul Eczacı Odası, nöbetçi eczanelerin saldırılara maruz kaldıkları için saat 24:00'ten sonra kepenk arkasından hizmet vereceğini duyurdu. İstanbul Eczacı Odası'nın yayımladığı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

CAN GÜVENLİĞİ

“Son günlerde nöbetçi eczanelerimize yönelik arka arkaya saldırılar gerçekleşmiştir. Konuyla ilgili Yönetim Kurulumuzun yetkililerle yaptığı görüşmeler devam etmekte olup, ek güvenlik önlemlerine yönelik çalışmaları sürmektedir. Nöbetçi eczaneler, tüm gece boyunca kesintisiz hizmet vermekte olup, Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik"in 35/5 maddesi gereğince gece nöbet tutan eczanelerin gece boyunca kapılarının açık olması zorunluluğu bulunmamaktadır.

Artan saldırılar da gözönünde bulundurarak, nöbetçi eczanelerimizin saat 24.00'ten sonra eczane kepenklerinin arkasından hizmet vermeleri, eczacılarımız ve eczane çalışanlarımızın can güvenliği açısından önemlidir. İstanbul Eczacı Odası tarafından, hastalarımızı bu uygulamayla ilgili bilgilendirmeye yönelik cam afişi hazırlanmış olup, tüm eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır.“

Vehaber Menu