Öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen müdür yardımcısı dövüldü

Güney Afrika'da öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen bir müdür yardımcısı, öğrenci velileri tarafından dövüldü. Açığa alınan müdür yardımcısıyla ilgili sosyal medyada paylaşılan bir videoda, dayak sırasında kanlar içinde ve çıplak bir şekilde okul kapısının önünde durduğu görüldü.
Öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen müdür yardımcısı dövüldü
2022-12-02 16:26:57   Güncelleme: 2022-12-02 18:12:11    

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne bağlı Limpopo'daki Seleteng Ga-Mphahlele bölgesinde bulunan bir okulun müdür yardımcısı, bir öğrenciyle cinsel ilişkiye girdi.
Müdür yardımcısının, veliler tarafından dövüldüğü iddia ediliyor.
Limpopo eğitim departmanı sözcüsü Mike Maringa, departmanın video klipten haberdar olduğunu söyledi.
Dayak yiyen öğretmenin Seleteng Ga-Mphahlele'deki bir ortaokulda müdür yardımcısı olduğunu söyleyen Maringa, 'Saldırıya uğradığı iddia edilen eğitimci, çalıştığı okulda bir öğrenciyle cinsel ilişkiye girmekle suçlanıyor' dedi ve bakanlığın olayı araştırdığını belirtti.

Maringa ayrıca, 'Konuyla acilen ilgileniliyor ve departman iddiaları çok ciddiye alıyor. Öğretmen, soruşturma sonuçlanana kadar tedbiren uzaklaştırıldı. Okul binasında böyle bir olay olduğuna dair bir ihbarımız yok. Olayın, okul binası dışında yaşandığı iddia ediliyor' dedi.
Güney Afrika Demokratik Öğretmenler Sendikası (Sadtu) sözcüsü Nomusa Cembi de, bir öğretmen ile öğrenci arasındaki cinsel ilişkinin etik dışı olduğunu söyledi ve 'Bu tür vakalarda artış gördük. Mesleği tartışma konusu yapıyorlar ve bunu şiddetle kınıyoruz' dedi.
Cembi ayrıca, 'Öğretmenin yaptıklarını kınıyoruz ve ebeveynlerin kızgın olduğunu anlıyoruz, ancak olayların şiddetle ele alınmasından endişe duyuyoruz. Ebeveynlerden, kanunu kendi ellerine almaktansa konuyu yetkililere bildirmelerini isterdik' ifadelerini kullandı.
Vehaber Menu
307 okul servis aracı trafikten men edildi Türkiye genelinde okul ve öğrenci yurtlarının çevreleri ile servis araçlarına yönelik yapılan denetimde, çeşitli ihlallerden 307 okul servis aracı trafikten menedildi. Zonguldak’ta sınıf arkadaşlarını darp edip zorla oyun oynatan 4 öğrenci gözaltına alındı Zonguldak''ın Ereğli ilçesinde bir lisede öğrenciler, sınıf arkadaşlarını tokat ve tekme atıp döverken, bir yandan da ortalarına alıp zorla oyun oynattı. 4 öğrenci, polis tarafından gözaltına alındı. Akranlarına şiddet uygulayan öğrencisini uyaran öğretmen, öğrencinin ailesi tarafından taşla dövüldü Diyarbakır'da sınıf öğretmeni, şikayetçi olduğu öğrencisinin ailesini konuşmak için okula çağırdı. Öğretmen, müdür odasında yapılan görüşmeden hemen sonra ailenin saldırısına uğradı. Anne ve oğulları yanlarında getirdikleri taşlarla öğretmeni başından yaraladı. Düzce'de eğitime 1 hafta ara verildi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Düzce'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası eğitim öğretimin durumuna ilişkin yeni bir açıklama yaptı. KYK yurdundan atılan öğrenci oturma eylemi başlattı Üniversite öğrencisi Burak Başer, atıldığı yurdun önünde oturma eylemi başlattı. Gaziantep'te öğrencisinin boğazını sıkan öğretmen açığa alındı Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde öğretmen Oğuzhan S.'nin bir öğrencinin boğazını sıkıp, bağırdığı anlar kameraya yansıdı. Tepki çeken görüntüler sonrası Oğuzhan S. açığa alındı. Öğrencisini sınıfta darp eden öğretmen tutuklandı Manisa'da ayağında kırık tespit edilen öğrenciyi darp ettiği öne sürülen öğretmen tutuklandı. Taciz sanığı okul müdürü: İşin bu noktaya geleceğini düşünemedim Ankara'da okul müdür yardımcısını sözlü ve fiili taciz etmekten yargılanan eski okul müdürü A.Y., "Sevgili değildik, duygusal ilişki başlangıcındaydık. İşin bu noktaya geleceğini düşünemedim" dedi. Yeni Şafak yazarı: Eğitim sistemimiz iflas etti, genç kuşakları kaybediyoruz Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, bugünkü yazısında ülkede devletin ele geçirildiğini ve azgın bir azgınlığın her alanda makul çoğunluğa hükmettiğini yazdı. Okul bahçesinde ölüm: 14 yaşındaki öğrenci tutuklandı İstanbul Küçükçekmece'de 12 yaşındaki ortaokul öğrencisi Samet Gül'ün, teneffüste fenalaşarak hayatını kaybetmesiyle ilgili 14 yaşındaki öğrenci tutuklandı. Kalp hastası olduğu öğrenilen çocuğun, yaşamını yitirmeden yaklaşık yarım saat önce, tutuklanan öğrenciyle kavga ettiği belirlendi.