REAKSİYON ARAŞTIRMA: EKREM İMAMOĞLU'NA OY VERENLERİN YÜZDE 42'Sİ 'BİR DAHA ASLA OY VERMEM' DİYOR!

Reaksiyon Araştırma Şirketi’nin anketine göre, İstanbullunun yüzde 58’i tekrar aday olması durumunda İmamoğlu’na oy verebileceğini söylerken, yüzde 42’si ise İmamoğlu’na 'asla oy vermem' diyor.
Reaksiyon Araştırma: Ekrem İmamoğlu'na oy verenlerin yüzde 42'si
2023-11-19 11:29:41   Güncelleme: 2023-11-19 11:46:52    

Reaksiyon Araştırma Şirketi İstanbul genel seçimleri için İstanbul’un 39 ilçesinde yaşayan 18 yaş üzeri bin 105 kişi ile yüz yüze görüşerek bir anket gerçekleştirdi.

Ankete göre, bir önceki yerel seçimde Ekrem İmamoğlu’na oy veren İstanbulluların, yüzde 42’si İmamoğlu’na 'bir daha asla oy vermem' diyor. İmamoğlu’na 'bir daha asla oy vermem' diyenlerin yüzde 29’u belediye hizmetlerini beğenmediği için, yüzde 21’i ise kendisini beğenmediği için oy vermeyeceğini belirtiyor.

Ankete katılanların yüzde 49,4’ü 2024 yerel seçimlerinde oyunu AKP’ye vereceğini belirtirken, CHP’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 40,1. olarak açıklandı.

AKP'nin oy oranı çıkaracağı adaya göre değişkenlik gösteriyor. Yapılan ankette AKP'nin olası Belediye Başkanlığı adaylarının tanınırlığı soruldu. Buna göre, ismi AKP’nin büyükşehir adayları arasında geçen Murat Kurum’u İstanbullunun yüzde 91’i tanıyor. Bu oran Fahrettin Koca’da yüzde 96 olarak ankete yansımış. Tevfik Göksu’nun tanınırlık oranı yüzde 87. Şadi Yazıcı’nın yüzde 83, Hilmi Türkmen ve Ergun Turan’ın ise yüzde 81.

SOSYAL MEDYADA DA GÜNDEM FARKLI DEĞİL

Vatandaşlar İSKİ, İBB gibi kurumlarda yaşadığı sorunları ise şu şekillerde dillendirdi.

- Değişimden Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderilmesi anlaşıldı
-Su en ucuzken en pahalı fatura oldu.
-Metrobüs lüks oldu
-Abonelik ücretlerini peşin ödeyen emeklilerin faturalarına yasadışı ücretler yansıtıldı
-Abonelik açmak kapamak imkansız hale geldi
-Sorun yaşandığında kurumlarda sorun çözecek yetkili yok

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü