Selahattin Demirtaş: En düşük emekli maaşı 12 bin lira olmalı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşları 'yıllarca oyaladığını' ve seçimi kaybedeceğini anlayınca 'haklarını vereceğini söylediğini' ifade etti.
Selahattin Demirtaş: En düşük emekli maaşı 12 bin lira olmalı
2023-02-03 02:16:50   Güncelleme: 2023-02-03 02:16:50    

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve mesajlarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Demirtaş, EYT düzenlemesi ve en düşük emekli maaşı hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Paylaşımında; 'Erdoğan, EYT'lileri yıllarca oyaladı. Seçimi kaybedeceğini anlayınca da haklarını vereceğini söyledi' diyen Demirtaş, 'Şimdiyse Erdoğan'ın vaadi ile Meclis'teki yasa teklifi çok farklı' olduğunu vurguladı.

EYT'de prim gün sayısının 5 bin olması gerektiğini söyleyen Demirtaş, en düşük emekli maaşının ise 12 bin liraya yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. 'Hazinenin sahibi halktır ve halk hakkını alacak' diyen Demirtaş, paylaşımında şunları yazdı:

'Erdoğan, EYT'lileri yıllarca oyaladı. Seçimi kaybedeceğini anlayınca da haklarını vereceğini söyledi. Şimdiyse Erdoğan'ın vaadi ile Meclis'teki yasa teklifi çok farklı. Hakları oy kapma aracı olarak gören anlayışı mutlaka yenmeliyiz. Haklarımızı ancak kendimiz alabiliriz.

EYT'de prim gün sayısı 5 bin olmalı. En düşük emekli maaşı 12 bin lira olmalı. Kimse bütçe buna uygun değil demesin lütfen. Yandaşlara çekilen peşkeşlere bakıldığında, bütçenin de hazinenin de buna uygun olduğu görülür. Hazinenin sahibi halktır ve halk hakkını alacak.'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü