Selvi: Meral Akşener ihraç edilecek

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener'in partiden ihraç edilmesi için çalışma başlatıldığını öne sürdü.
Selvi: Meral Akşener ihraç edilecek
2020-08-11 06:40:55   Güncelleme: 2022-03-29 14:00:20    

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Artık ayıklanma mevsimi başlayacaktır' sözüne ilişkin olarak, bugün toplanacak olan MHP Başkanlık Divanı'nda Meral Akşener’in, 'Tedbirli olarak disipline sevk edilmesi' üzerinde durulacağını yazdı. Selvi, 'Böylece olağanüstü kurultay toplansa dahi Akşener’in adaylığının önünün kesilmesi hedefleniyor' görüşünü dile getirdi.

 

'Siyasette yeni arayışlar ve kıpırdanmalar var' diyen Selvi, 'Meral Akşener, dikkatle izleniyor, AK Parti küskünlerinin ne yapacağı merak ediliyor. Söz konusu Erdoğan karşıtlığı olunca, bir dönemler rejim için tehdit olarak görülen isimlerle, rejimin teminatı olarak sunulanlar bir araya gelebiliyor. Siyasette yeni bir doğum öncesi sancılar yaşanıyor. Bir doğum olacak da önemli olan nur topu gibi bir çocuk mu olacak, yoksa ölü bir doğum mu?' sorusunu yöneltti.

 

Selvi'nin Hürriyet'te 'Siyasette yeni arayışlar' başlığıyla yayımlanan yazısından bir bölüm şöyle:

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Artık ayıklanma mevsimi başlayacaktır' sözü yeni sürecin şifresiydi. MHP Başkanlık Divanı bugün toplanarak, 'ayıklanacak' olanları belirleyecek.

 

İlk sırada Meral Akşener’in olduğu söyleniyor.

 

Alternatif bayramlaşma programı düzenlemesinin bardağı taşıran son damla olduğu söyleniyor. Akşener’in, 'Tedbirli olarak disipline sevk edilmesi' üzerinde duruluyor. Böylece olağanüstü kurultay toplansa dahi Akşener’in adaylığının önünün kesilmesi hedefleniyor.

 

MHP’de bugün hem muhalifler, hem genel merkez toplanacak. Yeni dönemin yol haritasını şekillendirecekler. Bahçeli, ihraç kılıcını çekecek. Muhalifler yeni imza toplayarak karşılık verecek.

 

...Üstüne basa basa, altını çize çize cemaatin Bahçeli’ye karşı operasyon yaptığı tezini işliyorlar. 'Cemaatin sorunu Devlet Bahçeli ile' diyorlar.

 

 

 

'Vurun abalıya diye Devlet Bahçeli’ye vuruluyor. Oysa Bahçeli hareketi buraya getiren insan.'

 

Muhalif denilince Genel Merkez yönetimi Akşener’i kastediyor.

 

'Niyetleri MHP’de yönetimi ele geçirmekten ziyade, MHP’den ne kadar büyük parçayı koparırız düşüncesindeler. MHP’yi bölmek istiyorlar. O yüzden mağduriyeti oynuyorlar.'

 

Genel Merkez 'Ne pahasına olursa olsun, partiyi olağanüstü kongreye götürmeyecek'.

 

MHP’de kimsenin işi kolay değil.

 

Bahçeli’nin işi kolay değil. Çünkü kongreye gitse kazanacağından emin değil. Bu yüzden bölünme pahasına olsa dahi, ipleri elinden bırakmamakta, muhalif dalgayı bertaraf etmekte kararlı.

 

Meral Akşener’in işi kolay değil. Çünkü onun açısından da karar anı yaklaşıyor.

 

Bir kez daha imza toplayıp harekete geçecekler.

 

Bu kez de sonuç alamazlarsa ne yapacak?

 

Yeni bir parti kuracak mı? Parti kursa iyi bir çıkış yapabilecek mi?

 

AK Parti’nin bloke ettiği muhafazakâr taban ile MHP’nin temsil ettiği milliyetçi kitle bu işe ne diyecek?

 

Siyasette Erdoğan gerçeği ne olacak?

 

Çocuk mu, ölü bir doğum mu?

 

Erdoğan varken toplumda yeni bir parti arayışı var mı, taban yeni bir parti istiyor mu? Tabanın yeni parti istediğinden emin değilim ama tavan hareketli.

 

Siyasette yeni arayışlar ve kıpırdanmalar var. Meral Akşener, dikkatle izleniyor, AK Parti küskünlerinin ne yapacağı merak ediliyor. Söz konusu Erdoğan karşıtlığı olunca, bir dönemler rejim için tehdit olarak görülen isimlerle, rejimin teminatı olarak sunulanlar bir araya gelebiliyor. Siyasette yeni bir doğum öncesi sancılar yaşanıyor. Bir doğum olacak da önemli olan nur topu gibi bir çocuk mu olacak, yoksa ölü bir doğum mu?

Vehaber Menu
Selvi: Bir yanda kucaklayıcı ve kapsayıcı bir siyaset öneren Erdoğan, diğer yandan kutuplaştıran, parmak sallayan bir muhalefet var Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşma yaptığı Türkiye Yüzyılı programını değerlendirdi. Selvi: AK Parti'de bir sızma mı var? Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgili açıklamalarını samimi bulmadığı, bir seçim çalışması olduğu görüşünü ifade etti. Selvi ayrıca “AK Parti'de sızma mı var?” diye sordu. Erdoğan'la canlı yayın notlarını yazan Selvi, "Köşenden gereğini yapacaksın" sözüne değinmedi Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CNN Türk - Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı konuk ettikleri yayını köşesinde anlatırken, Erdoğan'ın gündem olan "Abdülkadir Bey köşende gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor" sözlerine değinmedi. Selvi: AK Parti, şarkıcı yasaklarıyla mı anılmalı? Bunlar AK Parti’nin imajına zarar veriyor Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, eski bir konserinde yaptığı şaka yüzünden tutuklanan ve bir süre cezaevinde kalan şarkıcı Gülşen’i örnek vererek “Bunlar AK Parti’nin imajına zarar veriyor. AK Parti gençlere ulaşmak istiyorsa bunları gözden geçirmeli” dedi. Selvi: Erdoğan partisine 'İç tartışmaları bırakın, birbirinize kenetlenin' talimatı verdi Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’da AK Parti teşkilatına “tartışmaları bırakıp seçim için çalışmaya başlama” talimatı verdiğini yazdı. Selvi: Yabancı büyükelçilerle yapılacak görüşmeyle ilgili genelgenin tek muhatabı İmamoğlu değil İstanbul Valiliği'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdiği, "telefon görüşmesi" dahil, yabancı ülke temsilcileriyle yapılacak görüşmelerin Dışişleri Bakanlığı'nın iznine bağlanmasını öngören yazısı tartışma yarattı Selvi: Muhalefet erken iktidar olduk havasına girdiği için kaybedecek Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, muhalefetin erkenden "iktidar olduk" havasına girdiği için seçimi kaybedeceğini savundu. Selvi, muhalefetin şimdiden bakanlıkları paylaşmaya başladığını yazdı. Hürriyet yazarı Selvi: Öcalan'a görüş izni verilecek Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Abdullah Öcalan'ın ailesinden birisiyle görüşmesine izin verileceği söyleniyor” dedi. Abdulkadir Selvi: Erdoğan, halk geçim sıkıntısı yaşarken ekonominin iyi olduğunu anlatmak gibi absürt bir duruma düşmüyor Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ekonomik sorunların farkında olduğunu, çözmek için uğraştığını savundu. Selvi: Erdoğan, Putin ve Zelenski'ye savaşı bitirecek imzaları attırabilirse, 2023 seçimlerinde değil 6 parti, 60 parti bir araya gelse yıkamaz Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'yi bir araya getirip barışı sağlayabilmesi durumunda 2023 seçimlerinde kazanacağını savundu.