Şiddete dikkat çekmek için Ağrı Dağı ile evlendi

Dağcı Sevgül Eraslan kadına ve çocuğa karşı şiddete dikkat çekmek için Ağrı Dağı'yla sembolik evlilik yaptı.
Şiddete dikkat çekmek için Ağrı Dağı ile evlendi
2021-07-27 17:58:53   Güncelleme: 2021-07-27 17:58:53     DHA

İstanbul'da bir okulda resim öğretmenliği yapan ve 4 yıldır dağcılık sporuyla ilgilenen  Sevgül Eraslan (33), kadın ve çocuklara yönelik şiddete dikkat çekmek için sembolik olarak Ağrı Dağı ile evlendi.

30 kişilik bir grupla Ağrı Dağı'na tırmanan Sevgül Eraslan, 4 bin 200 metreye ulaştıklarında sırt çantasındaki gelinliği çıkararak giydi. Eraslan, 'Ağrı Dağı ile sembolik olarak evlendim. Çocuklara ve kadınlara yönelik işlenen suçları ve gösterilen şiddeti kınamak istedim. Toplumun bir parçası olarak kadınlara karşı yapılan ayrımcılık ve çocuklara karşı yapılan çeşitli istismarların insan haklarına aykırı olduğunun farkında olunmasını, bu suçların yalnızca suça uğramış bireylerde değil bizlerde de büyük acılar oluşturduğunu ve her birimizde manevi zararlara neden olduğunun farkındayız. Aydınlık bir gelecek için kadınların daha güçlü, çocukların ise daha güven içinde ve yara almadan yarınlara çıkması dileğimizdir' diye konuştu.
Ağrı Dağı'yla gelinlik giyerek sembolik evlendiğini söyleyen Sevgül Eraslan, fotoğraf ve görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Eraslan, paylaştığı fotoğrafların altına 'Kadın ve çocukların uğradığı şiddet ve ayrımcılığı kınıyorum. Kadın ve çocuklar yaşamın her yerinde saygıyı ve koşulsuz sevgiyi hak eder. İstismarın her türlüsünü görüyoruz ve ona karşı konulmasının onurlu bir duruş olduğunu biliyoruz' yazdı.
Eraslan'ın paylaşımına takipçilerinden ilginç yorumlar geldi. Bir takipçisi 'Haber verseydin çeyrek altınımızı alır gelirdik düğüne' yorumunda bulundu.