facebook twitter whatsapp

Sinan Ateş cinayetinde, iki kişi daha tutuklandı

Ankara'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan A.A. ve Ç.Z. tutuklandı. Sinan Ateş cinayetinde tutuklu sayısı 15'e yükseldi.
Sinan Ateş cinayetinde, iki kişi daha tutuklandı
2023-01-24 17:05:12   Güncelleme: 2023-01-24 17:05:12     ©AA

Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan iki kişi daha tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler A.A. ve Ç.Z.'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye getirilen ve soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheliler, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. Nöbetçi hâkimlikçe sorgulanan iki zanlı tutuklandı.

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık'ta Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda, Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturmada 13 şüpheli tutuklanmış, dört şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

Vehaber Menu
sinan ateş sinan ateş