SİNAN OĞAN'IN SEÇİM YORUMU: ATATÜRKÇÜLER KAZANDI

Cumhurbaşkanı seçimlerinin birinci turunda Ata İttifakı'nın adayı olarak yüzde 5,3 oranında oy alan, ikinci turda da Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan, 'Kazanan Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, Türk milleti ve Türk dünyası, kaybeden linç kültürü ile terör iltisaklı partiler ve onlara güvenenler olmuştur' yorumunu yaptı.
Sinan Oğan'ın seçim yorumu: Atatürkçüler kazandı
2023-05-28 21:06:13   Güncelleme: 2023-05-28 21:06:13    

Cumhurbaşkanı seçiminin 14 Mayıs'ta yapılan ilk turunda adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, cumhurbaşkanını belirlemek için bugün tekrar sandık başına gitti. Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarıştığı seçimde kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan, üçüncü kez cumhurbaşkanı oldu. 

Sinan Oğan da ikinci tura ilişkin olarak Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

'Cumhurbaşkanlığı seçim süreci tamamlanmıştır. Bu sonuca göre ilk turda bizden desteğini esirgemeyen seçmenimiz ikinci turda da önemli ölçüde desteğini devam ettirmiş ve Türkiye’nin istikrarı yönünde oyunu kullamıştır. Seçmenimiz bu oylar Sinan Oğan’a verilmedi diyenlerin heveslerini kursağında bırakmış, bize güvenmiş ve önemli ölçüde bizim olduğumuz yeri seçmiştir. Buradan PLANA SADIK KALan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Artık yeni bir dönem başlıyor, kazanan Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, Türk milleti ve Türk dünyası, kaybeden linç kültürü ile terör iltisaklı partiler ve onlara güvenenler olmuştur. #OAnGeliyor'

Foto Galeri Videolar Son Dakika Haberler Video Kategori Foto Kategori Vehaber İletişim Künye Şikayet Menü