'Şu an ülkenin gidişatı çok iyi, zannettiler ki ben muhalifim, ben hükûmete karşıyım, hayır'

Şarkıcı Yeşim Salkım, Altın Portakal'da oyuncu Nihal Yalçın'a ödülünü verdiği sıradaki tavırları ve sonrasındaki açıklamaları eleştirilen Tamer Karadağlı'ya destek verdi. Salkım, 'Tamer’i haklı buluyorum, kadınlar erkekler üzerinden prim yapmayı bıraksın' görüşünü savundu.
yeşim salkım,'Şu an ülkenin gidişatı çok iyi, zannettiler ki ben muhalifim, ben hükûmete karşıyım, hayır'
2021-10-18 09:34:22   Güncelleme: 2021-10-18 10:01:41    

Salkım sorulara şu yanıtları verdi:

-Şu an gidişattan memnun musunuz? 

Beni çok eleştirdiler. Zannettiler ki ben muhalifim, ben hükûmete karşıyım. Hayır... Ben ülkesini seven, birliğini bütünlüğünü korumak isteyen, bayrağını seven, insanını seven bir kadınım. Şu anda gidişat çok iyi. Benim TGRT seyretmeyen kitlem bile artık TGRT seyrediyor. Bütün ön yargılar kırıldı. 

'Yetki verilse, tek yapacağım şey sosyal medyayı sınırlamaktır'

-Türkiye’nin en büyük problemi sizce nedir?

Ülkemiz, sosyal medyayı çok ciddiye aldı ve hayatını burada yaşamaya başladı, bütün insani ilişkilerini de bir kenara kaldırdı. Bir insanın yarasını ancak bir insan sarar. Bana şimdi bir yetki verilse, tek yapacağım şey sosyal medyayı sınırlamaktır. İnsanlar bu mecrada kelimeleri ve cümleleri dahi doğru kurmuyor. Büyük bir tuzak, tehlike, burası gerçek değil. Bizim derhâl, özümüze, kökümüze dönmemiz; özentilikten uzaklaşmamız lazım. Sosyal medya, insanları uyutmak için yapılan bir sistemdir. Biz, çok güzel bir milletiz ancak bize, kendimizi ve birbirimizi unutturmaya çalışıyorlar. 

Ne olmuştu?

Nihal Yalçın'ın Antalya Altın Kelebek Ödül Töreni'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü aldığı sırada Tamer Karadağlı'nın mimikleri dikkatleri çekmişti. Tamer Karadağlı, Yalçın'ın konuşması sırasında sık sık saatine baktı, garip garip yüz ifadeleri yapmış; konuşmasının ekip arkadaşlarına teşekkür ettiği kısmında aniden ödülü uzatmıştı.

Seyircilerin alkışladığı anlarda Yalçın, 'Kim verdi ödülü?' diye sormuş; daha sonrasında ise Karadağlı'ya dönerek 'Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?' ifadelerini kullanmıştı. Tamer Karadağlı ise meslektaşına 'Ödülünüzle birlikte konuşun diye' yanıtını vermişti. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Nihal Yalçın, 'Lütfen Tamer' in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!' demişti.