Suları kesildi, çocuklarını sokakta leğende banyo yaptırdı

İstanbul Okmeydanı Fetihtepe Mahallesi'nde kentsel dönüşüm nedeniyle evlerini tahliye etmeleri istenen mahallelinin direnişi 8 Haziran'dan bu yana devam ediyor. 'Adaletli bir kentsel dönüşüm' talebiyle direnen mahallelinin su, elektrik ve doğalgazının kesilmesinin ardından bugün bir vatandaş çocuklarını sokakta leğende banyo yaptırdı.
Suları kesildi, çocuklarını sokakta leğende banyo yaptırdı
2022-07-16 17:58:33   Güncelleme: 2022-07-16 17:58:33    

Okmeydanı Fetihtepe Direniyor isimli Twitter hesabından paylaşılan video ve fotoğraflarda, boşaltılan bazı binalarının yıkımının devam ettiği görüldü. Bir vatandaşın da yıkılan bir binanın molozları üzerine kurduğu çadır ve leğende banyo yaptırdığı çocuklarının görüntüsü paylaşıldı.

Çocukların leğende banyo yaptığı o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Okmeydanı Fetihtepe Direniyor isimli hesaptan yapılan paylaşımlara da şu notlar yazıldı:

'Okmeydanı Fetihtepe'de kadınlar ve çocuklar direnmeye devam ediyor. Evlerimizi de yıksanız, çadırda yaşar yine direniriz.'

'Suyumuzu kestiler. Çocuklar artık sokakta leğende banyo yapıyor!'

'Fetihtepe çocukları bu koşullarda yaşamaya mecbur bırakıldı!'

'Her ne olursa olsun biz direnmeye devam edeceğiz. RANTSAL DÖNÜŞÜM İSTEMİYORUZ!'

'Barınma hakkımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz!'

'Burası afet bölgesi değil! Burası RANT bölgesi! Okmeydanı Fetihtepe mahallesi kadınları ve çocukları zulme karşı direniyor!'

Vehaber Menu
Sokakta silahlı saldırıya uğrayan MHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Erkan Hançer hayatını kaybetti İstanbul Sancaktepe'de alışveriş yaptığı marketten çıktığı sırada silahlı saldırıya uğrayan MHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Erkan Hançer, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Doğum yapan Suriyeli kız 13 yaşında çıktı! Diyarbakır’da Suriye uyruklu 13 yaşındaki kız çocuğu, hastanede doğum yaptı. Küçük kızın anne ve babası ile evlendiği kişi ve onun anne ve babası hakkında "Zincirleme nitelikli cinsel istismar" suçundan 20’şer yıl hapis istemiyle dava açıldı. 'Birini arayacağım' diyerek telefonu istedi, 'Hadi eyvallah' diyerek alıp kaçtı Antalya'da 15 yaşındaki B.Y.T isimli bir çocuk, cami çıkışında yanına yaklaştığı 61 yaşındaki İsmail Bozdağ'dan "birini arayacağını" söyleyerek istediği cep telefonunu alıp kaçtı. Polisin yakaladığı B.Y.T, gözaltına alındı. Burkina Faso'da askeri darbe Burkina Faso'da askeri darbe oldu. Devlet Başkanı Paul Henri Damiba görevden alındı. Ordu, anayasanın askıya alındığını, hükümetin ve parlamentonun feshedildiğini duyurdu. Fırat Çakıroğlu davasında tutuksuz yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet talebi 20 Şubat 2015'te, Ege Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklanarak öldürülmesi öldürülmesiyle ilgili yargılanan C.B. hakkında mütalaa açıklandı. Savcı, ‘Kasten öldürmeye yardım' ve 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma' suçlarından C.B. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıla kadar hapis cezası istedi. Sarallar suç örgütüne operasyon: Yöneticilerden biri yakalandı İstanbul'da 'Sarallar' suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda örgütün yöneticilerinden biri yakalandı. Yakalanan kişinin örgütün yaptığı çok sayıda silahlı eylemin azmettiricisi olduğu tespit edildi. Barış Pehlivan’dan “Thodex” uyarısı: Henüz bilmediğimiz kirli bir pazarlık dönüyor ve bu “son dakika” haberleri bir yerlere mesaj gibi duruyor Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, binlerce kişiyi milyarlarca lira dolandırdığı ifade edilen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer için resmi iade talebinin kaleme aldığı köşe yazısından sonra yapılmasına tepki gösterdi. Avcılar'da 24 saatlik su kesintisi İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İSKİ Genel Müdürlüğü, Avcılardaki 10 mahalleden 8'ine 24 saat su verilmeyeceğini açıkladı. Kesintinin Haramidere'deki su baskınlarının önüne geçmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında isale hatlarının deplase edilmesinden kaynaklandığı belirtildi. Diyarbakır’da kaçırılan bir kuyumcu ölü bulundu Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde iddiaya göre alacak verecek meselesi nedeniyle kaçırılan kuyumcu ölü bulundu. 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili Murat Ayhan cezaevinde intihar etti Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Mustafa Murat Ayhan'ın tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar ettiği öğrenildi.