TRT: '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı', Arda Turan: 'Çocuk Bayramı'

TRT'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlanan programda arka fonda '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı' görseli yer aldı. Futbolcu Arda Turan, sosyal medya hesabında yayınladığı videoda bayramları karıştırarak '19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun' dedi
TRT: '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı', Arda Turan: 'Çocuk Bayramı'
2020-05-20 02:21:50   Güncelleme: 2020-05-20 02:21:50    

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Türkiye'de yayın yapan birçok televizyon kanalı özel programlar hazırladı. TRT de bu kanallar arasında yer aldı.

Ancak arka fonda yapılan bir hata, o saatlerde TRT'yi izleyen sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Söz konusu görselde '19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı yerine, '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı' yazıyordu.

Kullanıcılar, bu hatayı 'TRT bayramları karıştırdı' diyerek tiye aldı.

TRT Haber’de spikerin arkasında 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun yazısının yer almasının ardından bir yanlış da Arda Turan’dan geldi.

Futbolcu Arda Turan, 19 Mayıs için çektiği bir videoda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Arda Turan, yayınladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

Herkese merhabalar. Mert Koleji'nin 19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Dünyanın yaşadığı bu pandemi sürecinde evinizde kalarak en güzel şekilde eğitiminize devam etmenizi diliyorum. Size sağlık mutluluk ve başarı diliyorum çocuklar, kendinize çok iyi bakın.
Vehaber Menu