Uğur Dündar: Hayatı suçu ve suçluları kovalamakla geçen, bu uğurda ölümlerin eşiğinden dönen ben, şimdi suçu ve suçluyu övmekten yargılanıyorum

Sözcü yazarı Uğur Dündar, 'Hayatı suçu ve suçluları kovalamakla geçen, bu uğurda ölümlerin eşiğinden dönen ben, şimdi suçu ve suçluyu övmekten yargılanıyorum' diyerek sitem etti.
Uğur Dündar: Hayatı suçu ve suçluları kovalamakla geçen, bu uğurda ölümlerin eşiğinden dönen ben, şimdi suçu ve suçluyu övmekten yargılanıyorum
2022-09-24 23:23:35   Güncelleme: 2022-09-24 23:23:35    

Dündar, geçmiş yıllarda başından geçen bazı olayları hatırlattığı yazısında, 'Özetlersek tesadüfen yaşıyorum' dedi.

Dündar, 'Hayatı suçu ve suçluları kovalamakla geçen, bu uğurda ölümlerin eşiğinden dönen ben, şimdi suçu ve suçluyu övmekten yargılanıyorum. Sahi geçmişte canımıza kastedenler şimdi neredeler? Hiçbiri ortalıkta yok! Ama biz hâlâ başımızı eğmeden sizin gerçekleri öğrenme hakkınıza hizmet ediyoruz. Tarih ibret dersleriyle doludur demekte haksız mıyım?' sözlerini kaydetti.

Uğur Dündar'ın 25 Eylül 2021'de sosyal medya hesabından yaptığı, 'Hayatım mafyalar, suç örgütleri, hırsızlar, hortumcular, uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmekle geçti. Sedat Peker hakkında da haber yaptım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki artık halk, onu bir suç örgütü lideri olarak değil, temiz toplum savaşçısı olarak görüyor' paylaşımı ile bir televizyon programında yaptığı, 'Peker yolsuzluk ve hırsızlar konusunda irin toplamış bir çıbana iğne batırdı. Hakikat adına teşekkür etmemiz lazım' değerlendirmesi, 'suçu ve suçluyu övmek' olarak nitelendirilerek hakkında dava iddianame hazırlanmıştı.

Vehaber Menu