facebook twitter whatsapp

'Yerli ve Milli Escobar' yazılı pankartın ardından Zafer Partisi ilçe başkanı gözaltına alındı

Zafer Partisi Bodrum ilçe binasına asılan 'Yerli ve Milli Escobar' yazılı pankartın ardından İlçe Başkanı Mürsel Yüksel gözaltına alındı.
“Yerli ve Milli Escobar
2022-09-18 14:24:55   Güncelleme: 2022-09-18 14:24:55    

Sözcü’den Yaşar Anter'in haberine göre, Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı İslamhaneleri Mahallesi'nde ki Aytur Caddesi'nde bulunan Zafer Partisi ilçe binasına asılan 'Yerli ve Milli Escobar' yazılı pankart savcılık talimatı ile jandarma tarafından indirildi.

Pankartın asılması sonrası İlçe Başkanı Mürsel Yüksel, savcılık talimatıyla jandarma tarafından gözaltına alındı. 5 saat karakolda kalan Yüksel, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Pankarta ise el konuldu.

Zafer Partisi Bodrum İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Bugün ilçe binamıza uyuşturucu tehlikesine karşı 'Yerli ve milli Escobar' afişi asılmıştır. Afiş asılmasından yaklaşık 1.5 saat sonra Bodrum Savcılığının emri ile İlçe Başkanımız Sn. Mürsel Yüksel Jandarma tarafından gözaltına alınmış, ifade vermek üzere Akyarlar Jandarma karakoluna götürülmüş, yaklaşık 5 saat süren ifade süreci sonrası serbest bırakılmıştır.

Savcılık tarafından afişteki kişinin 'Süleyman Soylu' olduğu sorunun içerisinde geçirilmiş ve doğrudan niyet okuma yapılmıştır. Afiş çalışmamız uyuşturucu tehlikesine dikkat çekmek amaçlıdır.'

Vehaber Menu
escobar escobar mürsel yüksel mürsel yüksel