facebook twitter whatsapp

Koca'dan Kılıçdaroğlu'na: Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey; biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Konya Şehir Hastanesi'nde görev başındayken öldürülen kardiyoloji uzmanı Ekrem Karakaya'nın ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'beceriksiz bakanını da al git' paylaşımına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi. Bakan Koca, CHP liderinin paylaşımını alıntılayarak, 'Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?' yanıtını verdi.
Koca'dan Kılıçdaroğlu'na: Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey; biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?
2022-07-07 05:26:09   Güncelleme: 2022-07-07 05:26:09    

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline ‘giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!' ifadelerini kullanmıştı. 

Bakan Koca: Milletimizin vicdanına havale ediyorum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kılıçdaroğlu'na şu yanıtı verdi: 

'Bir hekimin katledilmesi karşısında zerre kadar üzüntü içermeyen şu sözleri milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?'

'Doktor önlüğünü şiddetin lekesinden korumak için kararlılıkla çalışacağız'

Sağlık Bakanı Koca, gelen tepkilerin ardından yeni bir paylaşım yaparak 'sağlıkta şiddet' meselesinde kararlılık mesajı verdi. Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı: 
 
'Doktor önlüğünü şiddetin lekesinden korumak için kararlılıkla çalışacağız. Herkes bundan emin olsun. Bugün kaybettiğimiz arkadaşımız Dr. Ekrem Karakaya’nın ailesi, tüm sağlık camiası emin olsun. Halkımızdan hekimine karşı daha büyük bir saygı, daha özenli tutum bekliyorum.'

Vehaber Menu
fahrettin koca fahrettin koca kemal kılıçdaroğlu kemal kılıçdaroğlu